O mnie

gdfdgd

Patrycja Plesiak – absolwentka Wydziału Tkaniny Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od dziecka pasjonowała się sztuką, zwłaszcza modą i rysunkiem. Od ponad dekady jej kreacje prezentowane są na zagranicznych wybiegach, czym przyczyniła się do przywrócenia Łodzi miana stolicy polskiej mody.

Artystka niezwykle ceni lokalne dziedzictwo. Współpracowała z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego, Urzędem Marszałkowskim czy grupą awangardową Łódź Kaliska. Jako źródła inspiracji wyróżnia chociażby Fridę Kahlo, lata 40. i dawne Hollywood.

Jej specjalnością jest szycie od podstaw, co pozwala na idealne dopasowanie projektu do właścicielki. Ubrania szyte przez Patrycję Plesiak stronią od workowatych fasonów. Projektantka uwielbia uwydatniać walory sylwetki, podkreślać kobiecość. Jej projekty doskonale sprawdzą się w codziennych sytuacjach, jak również w wyjątkowych, ślubnych okolicznościach.

Przez większość czasu w jej obszernym katalogu znajdowały się wyłącznie ubrania dla kobiet, jednak artystka ceni sobie ciągły rozwój i szukanie nowych rozwiązań. Obecnie szyje również odzież męską, jak garnitury, płaszcze czy smokingi ślubne.

Do tej pory projekty Patrycji można było podziwiać m.in. podczas Expo w Mediolanie czy The Look of the Year Off Fashion w Kielcach. We współpracy z łódzką firmą Transfer Multisort Elektronik zaprezentowała się również podczas New York Fashion Week oraz Milan Fashion Week. Jako jedna z nielicznych polskich artystek miała zaszczyt zorganizować pokaz w paryskim Luwrze.

Dotychczas powstało ok. 45 autorskich kolekcji przyozdobionych metką Patrycji Plesiak. Pisały o nich największe magazyny modowe świata, jak Harper’s BAZAAR, Vogue i Amica.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl